Prima Evadare 2017

bicicleta
Scroll

Peste 2000 de bicicliști au participat anul acesta la Prima Evadare, pe un traseu
de 55 km, între București și Snagov.

Cursa anuală de ciclism cross country din România este cel mai mare eveniment de acest gen din Estul Europei. Echipa Renault a fost cea mai mare care a luat startul la Prima Evadare - a avut 100 de participanți!

Renault surprinde pasiunea la Prima Evadare 2017!

LIVE de la Prima Evadare! Suntem la linia de START și împreună cu Noul Renault KOLEOS susținem cicliștii care pornesc în aventură! Transmiteți-le încurajările voastre în comentarii! #SurprindePasiunea #PrimaEvadare2017

Posted by Renault Romania on Saturday, May 20, 2017

Cicliștii care au evadat spre Snagov n-au avut noroc de un traseu liniștit! Au ajuns plini de noroi la final, dar s-au distrat pe cinste. Traseul prin pădure, plin de gropi și noroaie, le-a dat bătăi de cap concurenților! A fost o experiență frumoasă, de neuitat!

Renault suprinde pasiunea la Prima Evadare!

Suntem LIVE pe traseul Prima Evadare! Trăiește și tu emoția competiției și urmărește aventura pasionaților de ciclism! #SurprindePasiunea #PrimaEvadare2017

Posted by Renault Romania on Sunday, May 21, 2017

Pentru al doilea an consecutiv, Renault a fost partenerul principal al competiției Prima Evadare. Prin Velo Service, mecanicii antrenați de Renault i-au ajutat pe bicicliștii impotmoliți în camp sau atunci când au avut probleme tehnice.

Noul SUV Renault Koleos a avut prima apariție pe străzile din România. A deschis coloana oficială de ciclisti. Noua mașină electrică Renault ZOE cu autonomie de 400 km și celelalte crossovere Renault Kadjar și Renault Captur au fost și ele prezente la Prima Evadare.